Skip to content Skip to footer

JOGA ZDROWY KRĘGOSŁUP – Czwartki 17.15- 18.30

Zapraszamy na zajęcia – JOGA ZDROWY KRĘGOSŁUP – Czwartki 17.15- 18.30

Prowadzone przez wykwalifikowaną instruktorkę i trenerkę Zdrowego Kręgosłupa oraz nauczycielkę Jogi Klasycznej- Anię Grudzińską

Przyjdź na bezpłatny warsztat, w czwartek 30 marca 2023, na godz. 17.00( wyjątkowo ta godzina)

Weź udział w lekcji i zapisz się na regularne zajęcia Jogi dla kręgosłupa.
Tego dnia RABATY na karnet!

JOGA NA ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zdrowy kręgosłup jest dziś luksusem. Badania bezlitośnie pokazują, że na ból kręgosłupa uskarża się coraz więcej Polaków.

Dla kogo joga kręgosłupa

Praktykowanie jogi przynosi spektakularne efekty. Trzeba tylko trenować systematycznie i pod okiem doświadczonego terapeuty. Asany działają profilaktycznie, a odpowiednio zaordynowane przez specjalistę pomagają także w poważnych przypadkach terapeutycznych.

Joga na kręgosłup to ćwiczenia dedykowane osobom, które mają już problem z kręgosłupem, cierpią na bóle pleców, choroby zwyrodnieniowe wynikające z zaawansowanego wieku lub choroby krążka międzykręgowego i szukają rozwiązania, które zapewni im wyraźną ulgę.

Joga kręgosłupa to także doskonała propozycja dla osób, które w ramach profilaktyki chcą wzmocnić swój kręgosłup. Jednym słowem, praktykowanie jogi będące jedną z najskuteczniejszych form troski o zdrowy kręgosłup to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje plecy, raz na zawsze pozbyć się bólu lub uchronić się przed schorzeniami kręgosłupa.

Jakie ćwiczenia jogi można wykonywać na kręgosłup?

Na ból kręgosłupa i dolegliwości wynikające z jego choroby lub przeciążenia doskonale sprawdzają się pozycje stojące, które odciążają i uelastyczniają kręgosłup. Dobrze sprawdzają się też pozycje leżące oraz pozycje z rotacją kręgosłupa (choć nie wszystkie, wiele z nich musi zostać pominiętych, a te które są do wykorzystania muszą być odpowiednio zmodyfikowane). Te pierwsze skutecznie odciążają kręgosłup oraz likwidują ból kręgosłupa i są szczególnie polecane osobom, które dużo czasu siedzą przed komputerem.

 Joga kręgosłupa – przeciwwskazania.

Joga to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności. Tylko w wyjątkowych przypadkach ćwiczenia jogi są całkowicie niewskazane. Dotyczy to głównie osób z zaawansowaną osteoporozą oraz z silnymi zaburzeniami równowagi. Wszystkie schorzenia kręgosłupa i narządu ruchu, jak również ciąża i menstruacja wymagają konsultacji u nauczyciela jogi, który objaśni, jakie pozycje są polecane, a jakich należy unikać przy danych dolegliwościach.

ZAPRASZAM