Skip to content Skip to footer

Plan zajęć grupowych

* Zbieramy grupy! Zajęcia ruszają od minimalnej liczby 4 zapisanych uczestników.
Na zajęcia obowiązują ZAPISY poprzez system Fitssey: https://app.fitssey.com/Centrum_Jogi/frontoffice

Gdy wybierasz się pierwszy raz na zajęcia i chcesz dowiedzieć się więcej o zapisach,
gdy masz jakiś problem w systemie Fitssey, skontaktuj się najpierw z nami!

Szczegóły naszych grup zajęciowych

Grupa dla osób rozpoczynających praktykę jogi wg metody B.K.S. Iyengara oraz tych, którzy mieli przerwę w praktyce. Na tej grupie skupiamy się na nauce podstawowych pozycji z różnych grup asan, wiele z nich to pozycje stojące. Na grupie dowiesz się, jakie są właściwe kierunku ruchu w poszczególnych pozycjach oraz jak dobrać odpowiednie pomoce, by te kierunki odnaleźć. Poprzez praktykę zdobędziesz lepszą świadomość ciała, poznasz jego mocne i słabe strony oraz zdobędziesz podstawową wiedzę na temat praktyki jogi.
Lekcje otwarte dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z jogą lub mają styczność z praktyką krócej niż 3 miesiące. Na tej grupie skupiamy się na nauce podstawowych pozycji z różnych grup asan, wiele z nich to pozycje stojące. Na grupie dowiesz się, jakie są właściwe kierunku ruchu w poszczególnych pozycjach oraz jak dobrać odpowiednie pomoce, by te kierunki odnaleźć.
Zajęcia dla każdego bez względu na Twój stopień zaawansowania i praktyki.  Ćwiczenia pozytywnie wpłyną na Twoje ciało i duszę, odprężą jak i dadzą zastrzyk pozytywnej Energi na cały dzień. Bez względu na to, jakie masz podejście, będziesz u nas mile widziany. Zacznij zdrowo weekendowy poranek z Nami!
Joga kundalini to najbardziej mistyczna odmiana jogi, która łączy w sobie wszystkie techniki oddziaływania na umysł i ciało: ćwiczenia fizyczne, oddechowe, medytacje, mantry, mudry (ruchy rąk). Mają one na celu pobudzenie i zharmonizowanie wewnętrznych czakr, czyli ośrodków energetycznych w ciele. Ich rozwój poprzez praktykę jogi kundalini prowadzi do odzyskania równowagi fizycznej, psychicznej i emocjonalnej, uwolnienia się od stresu oraz wejścia na wyższy poziom świadomości. Joga kundalini jest stworzona dla współczesnego człowieka – zabieganego i zestresowanego, który codziennie musi godzić wiele obowiązków, ale nie chce przy tym stracić łączności z samym sobą. W tym celu musi świadomie praktykować pięć technik pracy ze swoim ciałem, umysłem i duchem: asany (pozycje jogi), pranajamę (pracę z oddechem), medytację, mantry (dźwięki i śpiew) oraz mudry (gesty rąk). Połączenie tych elementów daje narzędzie, które służy do rozwijania w sobie twórczej energii.

Zdrowy kręgosłup jest dziś luksusem. Badania bezlitośnie pokazują, że na ból kręgosłupa uskarża się coraz więcej Polaków.

Dla kogo joga kręgosłupa?

Praktykowanie jogi przynosi spektakularne efekty. Trzeba tylko trenować systematycznie i pod okiem doświadczonego terapeuty. Asany działają profilaktycznie, a odpowiednio zaordynowane przez specjalistę pomagają także w poważnych przypadkach terapeutycznych.

Joga na kręgosłup to ćwiczenia dedykowane osobom, które mają już problem z kręgosłupem, cierpią na bóle pleców, choroby zwyrodnieniowe wynikające z zaawansowanego wieku lub choroby krążka międzykręgowego i szukają rozwiązania, które zapewni im wyraźną ulgę.

Joga kręgosłupa to także doskonała propozycja dla osób, które w ramach profilaktyki chcą wzmocnić swój kręgosłup. Jednym słowem, praktykowanie jogi będące jedną z najskuteczniejszych form troski o zdrowy kręgosłup to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje plecy, raz na zawsze pozbyć się bólu lub uchronić się przed schorzeniami kręgosłupa.

Grupa dla osób po poziomie I. Przychodząc z innej szkoły jogi wg metody B.K.S. Iyengara, możesz przystąpić do tej grupy, jeżeli masz za sobą co najmniej trzymiesięczną, regularną (co najmniej 2-3 razy w tygodniu) praktykę. Na tej grupie sięgamy po trudniejsze pozycje, odwołując się do wiedzy zdobytej wcześniej. Na tym poziomie wprowadzona zostaje nauka i praktyka pozycji odwróconych.

Nauczysz się prawidłowego wykonania Sirsasany (stanie na głowie) oraz Sarvangasany (świeca) oraz ich wariantów. Praktyka pozycji odwróconych będzie nieodłączonym elementem tej grupy. Jeżeli będziesz gotowy na poziom II, ale z różnych względów nie możesz wykonywać pozycji odwróconych, wtedy zaproponujemy pozycje zastępcze. Grupa jest otwarta również dla osób z wyższych poziomów.